Vaimse tervise kuu tegemised!

10 oktoobril, ülemaailmsel vaimse tervise päeval, toimus Eesti Puuetega Inimeste Kojas (EPIKojas) Eesti Psüühikahäiretega Inimeste ja Lähedaste Huvikaitse Liidu (EPILL) asutamiskoosolek. Vastloodud katusorganisatsiooni põhikirjaline eesmärk on kaitsta ja esindada psüühikahäiretega inimeste ja nende lähedaste õigusi ja huve. Haabersti klubimaja on selle liidu loomises osalenud algusest peale ja kindlasti teeme tulevikus ka koostööd. Veel mainime ära, et antud liidu juhatusse kuulub ka meie klubiliige Tanel!
Septembrikuus tekkis mõte, et võiksime vaimse tervise kuul pidada maha ühe erilise spordipäeva. Seekord tuli selline mõte, et paneme rõhku hoopis vaimsele tervisele, mitte füüsilisele spordile. Näiteks Sünkroniseerimine neljal tasandil, Kadunud 60 sekundiga, Munaralli, Shindo, Tasakaalu harjutused, Moodne 5-võistlus ja Wii Bowling toetasid meie meeli ja vaimu huvitavate nüanssidega. Tore oli ka see, et kõikjale jätkus osavõtjaid ja külalisi oli ka väljaspoolt maja. Huvitav on see, et kõik töömehed, väliskülalised ja tuletõrjehäire kontrollijad osakavad tulla majja täpselt sellel hetkel, kui on kõige kiirem aeg majas. Jääb just selline mulje, et nagu nad tahaksid ka meie üritustest osa saada. Inimesed oli rõõmsad ja entusiastlikud ning nalja sai ka kuhjaga.

Kolmapäeval sai vaim ja meel värskendatud ja siis oli aeg alustada ettevalmistusi meie neljapäevaseks restoraniõhtuks.

Korraldasime hubase restoraniõhtu meie koostööpartneritele, tööandjatele, pereliikmetele ja muudele sõpradele. Terve neljapäev kihas nagu sipelgapesa. Hommikul alustati sellega, et planeeriti, kes mille eest vastutab ja mis ajal midagi teha on vaja. Maja löödi läikima, laudadele toodi uhiuued linad, pliidid huugasid ja noad välkusid, nii köögis, kui ka kontoris ja grupiruumis, sest salatid ja suupisted vajasid nikerdamist. Üritusele toimus isegi peaproov, kus tehti läbi kõik kõned ja numbrid.
Viimane lihv veel interjöörile, küünlad põlema, muusika mängima ja külaliste vastuvõtt võib alata. Õhtu kulges soojas ja sõbralikus õhkkonnas. Tagasiside oli suurejooneline ja meie emotsioonid õhtu lõppedes laes.

Imelise nädala võtsime reedel kokku pika laua taga istudes ja muljeid jagades. Olime jälle midagi imelist korda saatnud nädalaga.

 

Close Menu