Teistmoodi jõulud

Autorid: Sander, Tarmo Te, Kati

On tavaline sombune sügispäev. Klubimaja inimesed siin-seal askeldamas oma tavalisi toimetusi. Kõik oleks nagu normaalne jah, aga iga kord kui kontorist mööda kõndida, tekib imelik tunne, mingi särin. Mis seal küll toimub? Eks tasapisi salamahti hakkab sealt saladusi ka välja imbuma. Jõulud on nende saladus.

Mida päevad edasi, seda rohkem hakkab laoruumis liikumine kitsaks minema. Polegi enam käeulatuse kaugusel haarata uus rull vetsupaberit. Iga päevaga ilmub sinna järjest rohkem salapäraseid suletud kaste. Tahaks sisse piiluda, aga ei julge. Mis neis küll olla võib?
Kui saladusi sai juba väga palju, et nad enam salatsejate sisse ära ei mahtunud, toimus plahvatus. Kõik said teada, et meid ootab sel aastal erakordselt uhke ja rohke jõulupidu. Juhuuu!

Hiiu pubi erakordselt maitsvad road olid juba peaaegu pannidel särisemas ja teenindajad reas neid meile lauda serveerimas. Pidurõivad riidekapi uksele valmis seatud ootamas õiget päeva, et kandja särama lüüa. Muidu nii avatud ruumidega majas oli näha sageli suletud uksi kus taga salamisi iga üksus oma etteasteid timmis. Mõni tähelepanelik möödujagi võis märgata, et klubimaja säras õhtuti tuledes ka siis kui maja peaks olema unehõlma vajunud.

Olid olemas kingid, koht kus pidada jõululõunat ja programm millega tuua kõigile rõõmu, aga tulenevalt riigi piirangutest pidime ikkagi suure peo ära jätma. Saime sellest uudisest teada kaks päeva enne pidupäeva ja seetõttu tuli tööle panna ajud ja mõelda välja kuidas meie maja rahvale ikkagi jõulurõõmu tuua. Arvutasime välja palju inimesi võib korraga ühes ruumis olla ja jagasime maja kolmeks. Tekitasime jõulupeoks 3 vahetust ja loomulikult oli vaja peale seda helistada kõikidele liikmetele ja rääkida neile milline meie jõulupäev 17.ndal välja näeb. Tekkisid küsimused miks, kus ja kuidas?

Võib öelda, et selline milline meie jõulupäev välja nägi, oli lihtsalt imeline. Inimesed tulid erinevatel kokkulepitud aegadel ja kõik olid rahul selle ürituse ülesehitusega. Köök serveeris kõikidesse ruumidesse maitsvaid jõulupraade ja snäkke. Ühendasime oma ruumid läbi Skype ja laulsime, tegime nalja ja iga üksus esitas oma etteasteid, mis olid juba ennem ettevalmistatud. Ja loomulikult käis ka mees kaugelt maalt igas üksuses. Siin juures tahame tänada meie selle aasta toetajaid (Tallinna Linnavalitsus, Öun, Koduekstra, Swedbank, Teatriliit, Perearstide Liit, Kukupesa), tänu kellele meie jõulupakid said täidetud hea ja paremaga. Suur Tänu Teile!
Igatahes, suutsime vastavalt nõuetele korraldada jõuluistumise nii, et kõik olid rõõmsad ja õnnelikud. Riigis võib olla kriis, aga klubimajas suudame me alati leida lahendusi kuidas inimestele ikkagi lootust ja rõõmu tuua.

Ilusaid pühi kõigile!

Close Menu