Muljeid tsirkuselaagrist 2022

Tsirkuselaagri ärevus algas juba kaks nädalat varem. Mõtted olid Luidjal. Need kaks nädalat möödusid siiski kiiresti ja neljapäeva hommikul olimegi bussis teel Hiiumaale. Luidjale jõudes oli meil vastas tsirkuselaagri meeskond: Helena, Ain ja Ulli.

Kohe algaski tutvumisring, esimeste tsirkusetrikkide proovimisega, sellele järgnes asjade lahti pakkimine ja telkide üles seadmine. Me ööbisime telgis ja see on väga kasulik, sest see on looduslik. Kõigile maas magamine siiski ei sobi.  Luidja tsirkuselaagris on selline maja, millel nimeks PillaPallaVilla ja just seal said need inimesed magada kellele telkimine ei sobi.

Meie päevad olid organiseeritud. Kolm korda päevas kogunesime tsirkusetelki, kus algasid meie treeningud. Selline harjutamine paneb inimese emotsionaalselt proovile, sest suures ringis olles ja teiste ees trikke tehes tekib tunne, et oled nagu laval. See aitab kaasa sotsiaalsele arengule.

Oli nii tööd kui ka puhkeaega. Igapäev olid kõik osalised erinevates toimkondades (näiteks puude toomine, nõudepesu, välikäimla hügieen, prügi sorteerimine). Lisaks laagrialal toimuvatele tegevustele saime korduvalt käia ujumas meres ja tiigis. Tiigis ujusid kuldsed-punased kalad. Aga see oli mudane tiik. Meil oli mitu saunapäeva, kasutada oli tünnisaun, torusaun ja 1x ka suitsusaun. Iga päev algas joogaga.

Süüa sai kolm korda päevas. Toit oli väga hea ja tore oli ka see, et oli mõeldud taimetoitlaste peale.

Päev on struktureeritud väga täpselt, osadele inimestele on see suureks väljakutseks, kui tuleb oma igapäeva raskustele lisaks jälgida kindlat ja tavapärasest erinevat ajakava.

Seekord oli tulelaager, kus etenduses olid kõik asjad tulega. Valmistasime etenduseks nädal aega. Ja siis tuli tule tulemine! Päevad möödusid etenduseks ettevalmistamise tähe all. Igati lahe oli. Kõik inimesed olid väga sõbralikud, meeskond toimis. Ilm oli ideaalne(22-23 kraadi), ainult esimesed kaks päev olid jahedamad. Aga ööd olid augustikuule omaselt soojad ja sumedad, mõned kurtsid, et külm oli. Vihma tuli ka parajalt. Hommik algas kell 10 söömisega, Oli hetki, kus inimesed istusid koidikuni lõkke ääres. Laagris jälgiti kellaaegades kinnipidamist. Osade jaoks on see väga keeruline, aga tähtis.

Rasmusel olid jälle pillid kaasas. Toimus mõnus jämmimine.

Mitmed osalised olid juba korduvalt käinud laagris, aga leidus ka neid, kes käisid esimest korda. Nende jaoks oli kõik uus. Tuleetenduses kasutasime hularõngaid, laternaid, tõrvikuid, nööre, keppe ja muid asju.

Meie etendus läks väga hästi ja kohale oli tulnud umbes 300 inimest, meid vaatama. Nad tõusid püsti.

Tsirkuselaagri mõju klientidele on väga teraapiline ja aitab meil muutuda rõõmsameeleks ja teotahteliseks.

Oleme tagasi Tallinnas!

 

Maie, Sten, Leho, Regina R., Allan, Tarmo Te. Sander, Olga L

Close Menu