Meist
Meie visioon:
Klubimaja on kogukond, kus ennast väärtustavad inimesed loovad koos töötades elutervemat ühiskonnas.
Klubimaja missioon on tõsta psüühikahäiretega inimeste elukvaliteeti läbi väärtus- ja kuuluvustunde loomise ühiskonnas.
Haabersti klubimaja toetab psüühikahäirega inimesi pakkudes neile liikmelisust klubimajas. Siin käimine ja klubimaja töödesse panustamine on vabatahtlik. Psüühikahäiresse haigestumine võib tihtipeale olla laastava toimega, röövides inimeselt kõik- pere, sõbrad, töö, mõnikord ka kodu aga mis peamine – lootuse ja usu iseendasse.
Klubimaja taastab inimese väärikuse uskudes temasse. Siin keskendutakse inimese oskustele ja annetele. Klubimaja vajab liikmeid, et toimida. Meie tööd on jaotunud kolme üksuse vahel. Igas üksuses on paar töötajat ja liikmed, kes seda üksust igapäevaselt koos juhivad.
1996. aastal loodud Haabersti klubimaja on Tallinna Vaimse Tervise Keskuse kõige pikaajalisem üksus. Tallinna Vaimse Tervise Keskus pakub vaimse tervise teenuseid psüühilise erivajadusega täiskasvanud inimestele ja nende peredele. Lisaks Haabersti klubimajale kuuluvad Tallinna Vaimse Tervise Keskuse alla veel 2 päevakeskust: Lasnamäe tegevuskeskus ja Teraapiakeskus; 3 majutusega üksust: Pelguranna noortekodu, Stroomi maja ja Iru maja; tugiisiku teenuse pakkuja kogukonnatöö meeskond ning rehabilitatsioonimeeskond.
Haabersti klubimaja on seni ainuke klubimaja kogu Baltikumis. Maailmas on üle 300 klubimaja, mis kõik kuuluvad rahvusvahelisse ühendusse Clubhouse International ja toimivad ühtsete standardite alusel. Siin ei nähta psüühikahäirega inimesi patsientide, klientide ega teenuse tarbijatena. Klubimajas on liikmed, kellel kõigil on oma anded, võimed ja oskused.
Tutvu lähemalt: http://clubhouse-intl.org/
AJALUGU
1996 aasta märtsis loodi koostöös Progress Place’iga Kanadas Haabersti klubimaja ning seda hakati kutsuma Haabersti psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni keskuseks.
1996 tuli tööle Urve Kissa klubimaja juhatajana
1996. aasta septembris muudeti Haabersti psühhosotsiaalse rehabilitatsiooni keskus klubimajaks. Asusime 10 liikme ja kahe töötajaga õppima standardeid ja tutvuma teiste Kanada ja Soome klubimajadega. Hakkasime oma kohta leidma.
Aastatel 1998–2000 saime toetust Eesti Avatud Sihtasutuselt.
199? tuli klubimaja juhatajana tööle Margit Laurson
2000. aastal loodi Tallinna Vaimse Tervise Keskus ja selle osaliseks sai Haabersti Klubimaja. Tallinna Vaimse Tervise Keskuses on 7 osakonda – meie Klubimaja on üks neist – on olnud ja on endiselt juhtiv ja eeskujulik vaimse tervise teenuse pakkuja Tallinna linnas.
2000. aastal osalesime ülemaailmsel klubimajade seminaril Saksamaal Rendsburgis,
2001. aastal osalesime ülemaailmsel klubimajade seminaril Islandil Reykjavikis,
2004. aastal osalesime ülemaailmsel klubimajade seminaril Rootsis Malmös ja
2007. aastal osalesime ülemaailmsel klubimajade seminaril Ameerika Ühendriikides Milwaukee’s.
2016. võtsime tööle 5. töötaja
2016. toimus klubimaja esimene akrediteerimine
2017. külastas 10liikmeline meeskond Saksamaal München- Giesingi ja Garmisch -Partenkircheni klubimajasid
2018. osalesime kahenädalasel klubimajade baaskoolitusel Helsingis
2019. toimus klubimaja teine akrediteerimine
2019. osalesime ülemaailmsel klubimajade seminaril Norras Lilleströmis
2019. osalesime kahenädalasel klubimajade baaskoolitusel Londonis