MEIST

Meie visioon:
Klubimaja on kogukond, kus ennast väärtustavad inimesed loovad koos töötades elutervemat ühiskonda.

Klubimaja missioon on tõsta psüühikahäiretega inimeste elukvaliteeti läbi väärtus- ja kuuluvustunde loomise ühiskonnas.

Haabersti klubimaja toetab psüühikahäirega inimesi pakkudes neile liikmelisust klubimajas. Siin käimine ja klubimaja töödesse panustamine on vabatahtlik.

Psüühikahäiresse haigestumine võib tihtipeale olla laastava toimega, röövides inimeselt kõik- pere, sõbrad, töö, mõnikord ka kodu aga mis peamine – lootuse ja usu iseendasse.

Klubimaja annab inimesele tagasi lootuse ja usu iseenda võimetesse. See on koht, mis annab inimesele kuuluvustunde ja aitab vältida psüühikahäirest tingitud ohtu jääda ühiskonda üksi.

1996. aastal loodud Haabersti klubimaja on Tallinna Vaimse Tervise Keskuse kõige pikaajalisem üksus. Tallinna Vaimse Tervise Keskus pakub vaimse tervise teenuseid psüühilise erivajadusega täiskasvanud inimestele ja nende peredele. Lisaks Haabersti klubimajale kuuluvad Tallinna Vaimse Tervise Keskuse alla veel 2 päevakeskust: Lasnamäe tegevuskeskus ja Teraapiakeskus; 3 majutusega üksust: Pelguranna noortekodu, Stroomi maja ja Iru maja; tugiisiku teenuse pakkuja kogukonnatöö meeskond ning rehabilitatsioonimeeskond.

Haabersti klubimaja on seni ainuke klubimaja kogu Baltikumis. Maailmas on üle 300 klubimaja, mis kõik kuuluvad rahvusvahelisse ühendusse Clubhouse International ja toimivad ühtsete standardite alusel. Siin ei nähta psüühikahäirega inimesi patsientide, klientide ega teenuse tarbijatena. Klubimajas on liikmed, kellel kõigil on oma anded, võimed ja oskused.

Tutvu lähemalt: http://clubhouse-intl.org/

Close Menu